Skup auta – opisujemy krok po kroku jak to działa

Ile można zarobić na złomowaniu auta?
31 grudnia, 2019
Skup aut - jak to działa? - odkupieauto

Jeżeli zdecydowałeś, że czas zrobić porządek ze swoim dotychczasowym autem i chcesz go szybko sprzedać, to świetnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie skup aut używanych. Jest to bardzo sprawna, bezpieczna i bardzo mało angażująca metoda, z której korzysta wiele osób w całej Polsce.

W odkupieauto.pl cała procedura sprzedaży odbywa się w kilku krokach. Oferujemy gotówkę do ręki, zaraz po zakończonej transakcji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby sprzedać samochód nie po najniższej cenie rynkowej, a takiej, która w pełni Cię usatysfakcjonuje, to koniecznie wybierz naszą firmę. Niestety rynek oferujący skup aut używanych stale się powiększa i jest wiele firm, które przede wszystkim chcą wyciągnąć korzyść dla siebie, a nie dla klienta. Stąd właśnie bierze się niska wycena oferowanych samochodów, a pieniądze są nieadekwatne do stanu technicznego zastanego pojazdu.

Skup aut jak to działa? 4 etapy transakcji.

  1. Pierwszym krokiem do tego, żeby przeprowadzić transakcję jest wykonanie odpowiedniej wyceny pojazdu. Właśnie dlatego na początku serdecznie zachęcamy Cię do kontaktu z nami mailowo lub telefonicznie. Już po naszej wstępnej rozmowie będziemy mogli umówić się z Tobą na spotkanie i obejrzeć auto, które chcesz nam przekazać. Nasz skup samochodów używanych ma w swojej ofercie: auta od 1995r., auta dostawcze, auta zabytkowe, motocykle i przyczepy kempingowe. Z pewnością Twój pojazd należy do którejś z tych kategorii, dlatego możesz być pewien, że uda nam się sprawnie dokonać skupu. Kolejne kroki należą do nas. Kiedy już porozmawiamy przez telefon, będziemy mogli przyjechać do Ciebie z naszym specjalistą i dokonać wyceny auta.
  2. W drugiej kolejności przyjeżdżamy do umówionego wspólnie miejsca i dokonujemy oględzin, a następnie wyceny Twojego pojazdu. Musimy sprawdzić, w jakim stanie technicznym jest auto, w którym roku zostało wyprodukowane, a także czy jest to pojazd powypadkowy czy też nie. Kiedy zakończymy ten etap, przychodzi czas na negocjacje cenowe. Oczywiście wszystkie wymienione wcześniej elementy mają wpływ na to ile zapłacimy za skup pojazdu. Zwykle firmy zajmujące się skupem aut oferują najniższą cenę rynkową. My podchodzimy do tematu inaczej, chcemy dać Ci takie pieniądze, które faktycznie należą Ci się za auto, które oferujesz.
  3. Jeżeli uda się wspólnie ustalić ostateczną cenę, przechodzimy do przeprowadzenia transakcji. W tym celu zawsze potrzebujemy od Ciebie dokumentu tożsamości (oczywiście jeżeli jesteś jedynym właścicielem), a w przypadku, kiedy jest więcej osób zarejestrowanych – konieczne jest pełnomocnictwo pozostałych współwłaścicieli. Jeżeli na skup dajesz auto poleasingowe to taką sprzedaż dokonujemy poprzez fakturę VAT lub marżę. Koniecznie musisz pokazać też wszystkie dokumenty świadczące o tym, że leasing został zakończony. Poza dokumentami osobistymi do przeprowadzenia sprzedaży potrzebny jest komplet dokumentów pojazdu: dowód rejestracyjny, karta pojazdu, zestaw kluczy oraz OC.
  4. Na sam koniec przekazujemy Ci gotówkę do ręki lub dokonujemy przelewu na konto. Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie wygodniejsze. Potem odbieramy już Twoje auto. W przypadku gdy samochód spełnia nasze oczekiwania, jesteśmy w stanie przetransportować go z terenu całej Polski.

Ile trwa cała procedura skupu aut?

Pewnie będziesz zaskoczony, ale nasza firma jest w stanie przeprowadzić całą transakcję skupu auta nawet w ciągu jednej godziny. Zawdzięczamy to wieloletniemu doświadczeniu, odpowiednim podejściem do klienta oraz tym, że oferujemy dojazd we wskazane miejsce. Bardzo często inne firmy nie mają spełnionych tych wszystkich punktów i przeprowadzenie transakcji trwa nawet kilka godzin.

Zalety skupu aut w naszej firmie

Wiesz już w jaki sposób krok po kroku przeprowadzamy skup aut w odkupieauto.pl. Chcemy żebyś od samego początku, czyli od momentu wykonania pierwszego telefonu do nas, aż do momentu przekazania Ci gotówki był przeprowadzony przez całą transakcję w profesjonalny sposób. Niewątpliwie nasz skup aut ma wiele zalet. Przede wszystkim:

  1. Nie musisz marnować czasu na wystawienie samochodu na sprzedaż przez internet lub w nieskończoność spotykać się z potencjalnymi kupcami i negocjować niskie stawki za pojazd.
  2. Nie musisz przyjeżdżać do skupu aut, tylko możesz spokojnie czekać w domu, aż to my pojawimy się u Ciebie.
  3. Masz pewność, że zostanie Ci zaproponowana adekwatna cena za: rocznik i stan techniczny oferowanego pojazdu. Sama wycena auta odbywa się również na miejscu przez naszego specjalistę.
  4. Potrzebujesz zaledwie kilku dokumentów do przeprowadzenia całej procedury sprzedaży.
  5. Nie musisz zawozić nigdzie sprzedanego samochodu, tylko my odbieramy go od Ciebie i transportujemy do swojej firmy.
  6. Pieniądze otrzymujesz natychmiast, jak tylko podpiszemy umowę.

To wszystko sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na sprzedaż swojego samochodu poprzez skup aut używanych. Na pewno ma to związek z tym, że w dzisiejszych czasach każda godzina jest na wagę złota i ciągle brakuje na wszystko czasu. Szukamy prostych, bezpiecznych i komfortowych rozwiązań, które pozwolą nam maksymalnie ten czas zaoszczędzić. Jak tylko wybierzesz naszą ofertę, to z pewnością Ci się to uda! My szanujemy Twój czas dlatego nasi klienci polecają nas innym osobom i bardzo często z przyjemnością do nas wracają!

NAPISZ DO NAS