Jak wygląda procedura złomowania samochodu?
10 marca, 2020
Na co należy uważać przy wyborze skupu aut?
10 kwietnia, 2020

Jeśli myślimy o sprzedaży używanego samochodu, pierwszym co nam przyjdzie do głowy to wystawienie ogłoszenia i próba własnych sił w realizacji tego zadania. Przy obecnym dostępie do internetu i portali aukcyjnych powinna to być bułka z masłem. Myślimy, że sprzedamy samochód szybko, bez pośredników, bez zbędnych rozmów i będziemy mogli cieszyć się wyłącznie zyskiem. Chcielibyśmy, żeby to wszystko było prawdą, ponieważ sami od wielu lat zajmujemy się sprzedażą samochodów.

Jakie korzyści daje nam skup aut?

Wiele osób twierdzi, że sprzedaż samochodów używanych jest dosyć prostym zadaniem, a alternatywa w postaci skupu aut na pewno okaże się nieopłacalna, ze względu na niską wycenę pojazdu. Nie sądzisz, że warto sprawdzić osobiście wszystkie alternatywy, a nie tylko bazować na założeniach zasłyszanych z otoczenia. Skup aut oferuje wycenę, która przeważnie nic nie kosztuje, a pozwoli Ci otrzymać szerszą perspektywę na Twój problem. Niczego nie ryzykujesz dzwoniąc do nas i umawiając się na wycenę samochodu. W każdym momencie możesz nie zdecydować się na transakcję z nami, a zyskasz obiektywną wycenę, która pomoże Tobie zrealizować sprzedaż samochodu kok po kroku.

Ponadto istnieje przeświadczenie, że Twój czas podczas wykonywania wszystkich czynności związanych ze sprzedażą pojazdu – nic nie kosztuje. Porównujemy wycenę ze skupu aut do tego, co naszym zdaniem możemy otrzymać na rynku wtórnym i myślimy, że nam się to zwyczajnie nie opłaca. Jednak tracąc cenny czas, ponosisz koszt utraconych korzyści, czyli zajmuje to dużo czasu. Za to musisz odbierać telefony i przepychać się z potencjalnymi klientami, którzy wzięliby Twój samochód po jak najniższej cenie. Oczywiście wyjść z tego założenia uda się dopiero po pierwszych tygodniach wrzucania kolejnych ogłoszeń i doświadczenia tego wszystkiego na własnej skórze. Dlatego warto wziąć pod uwagę nasze usługi już na początku, aby zyskać alternatywne rozwiązania.

Bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji

Kolejnym aspektem, o którym trzeba powiedzieć jest bezpieczeństwo transakcji charakterystyczne dla usług oferowanych przez skup samochodów. W tym przypadku masz pewność, że nie wrócimy do Ciebie z reklamacją jak ma to miejsce na rynku wtórnym. Sprzedać auto to jedno, jednak nie mieć później problemów posprzedażowych to zupełnie inna sprawa. Często uda się zrealizować sprzedaż, gdzie klient podchodząc emocjonalnie decyduje się kupić dany pojazd i na przykład po 2-3 tygodniach jego użytkowania wraca, aby unieważnić transakcje pod pretekstem wady ukrytej. Tego typu historie najczęściej mają miejsce, gdy wstawimy samochód na komis aut używanych. Handlarze potrafią dopiąć sprzedaż ze względu na swoje doświadczenie, jednak klienci jeśli wynajdą jakikolwiek mankament szybko wrócą, ponieważ będą czuli się oszukani. Nie warto ryzykować, tracić czas i wpakować się w jeszcze gorsze tarapaty.

Jakie samochody przyjmują skupy aut?

Najczęściej brane pod uwagę jest kupno:

  • samochodów używanych,
  • samochodów z dużym przebiegiem,
  • aut sprawnych,
  • aut uszkodzonych,
  • samochodów powypadkowych,
  • aut bez ważnego przeglądu technicznego,
  • pojazdów do złomowania,
  • aut spalonych lub zalanych.

Odkupieauto.pl – jak wyceniamy?

Na co dzień nasza firma bazuje na doświadczeniu rzeczoznawców, którzy na podstawie wartości rynkowej, marki, stanu technicznego pojazdu, rocznika, przebiegu, dokumentacji serwisowej i ogólnego stanu wizualnego pojazdu ustalają ceny skupu. Nie da się ukryć, że będzie ona nieco niższa niż kwoty przedstawiane na portalach aukcyjnych, ponieważ bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za pojazd. Nie jesteśmy w stanie podczas krótkiej wyceny dokładnie określić poziomu wyeksploatowania wszystkich podzespołów.

Wychodzi na to, że inwestujemy w coś, co może nam przynieść zysk lub stratę w dłuższej perspektywie. Ponadto transportujemy auto do siebie za darmo i na miejscu kalkulujemy, co możemy z nim zrobić. Niekiedy okazuje się, że nasi klienci poznając wycenę swojego samochodu, a i tak próbują sprzedać pojazd na własną rękę, jednak po upływie czasu do nas wracają, aby szybko pozbyć się zalegającego problemu. Więc nie zwlekaj, wyceń swój samochód u nas, zyskaj wyjście awaryjne i dowiedz się ile możesz zarobić.

Skup samochodów od ręki

Gdy już wiesz, że naprawdę warto skorzystać z usług skupu aut, aby zaoszczędzić swój czas wystarczy wykonać jeden telefon i umówić się z nami na spotkanie. W wielu sytuacjach naprawdę warto sprzedać pojazd i pozbyć się raz na zawsze problemu, zwłaszcza, gdy sami nie wiemy, czy dany pojazd nie ma żadnych “niespodzianek”, które mogą wyjść po czasie i skomplikować nasze życie. W przeciwieństwie do wstawienia samochodu na komis aut używanych, transakcja realizowana jest niezwłocznie, a klient może liczyć na gotówkę wypłacaną od ręki. Wiele osób błyskawicznie akceptuje nasze ceny, które nie odbiegają znacząco od wartości pojazdu, a pozwalają klientowi na oszczędność czasu.

NAPISZ DO NAS