Cena samochodu w skupie – ile płacą i od czego zależy?

Ile można zarobić na złomowaniu auta?
31 grudnia, 2019
Jak wygląda procedura złomowania samochodu?
10 marca, 2020

Ile pieniędzy otrzymam oddając samochód do auto skupu? Wiele osób chcących skorzystać z usług firmy skupującej auta zastanawia się, jakiej wyceny może się spodziewać. W poniższym tekście dowiesz się co wpływa na wartość Twojego pojazdu w skupie aut. Czy można na tym zyskać?

Skup aut, ile płacą za sprzedaż samochodu?

Dużą zaletą firm skupujących pojazdy jest to, że przyjmują wszystkie samochody (np. uszkodzone, używane) i adekwatnie do ich stanu, czy marki, proponują korzystną ofertę cenową. Jak eksperci z firmy www.odkupieauto.pl ustalają cenę pojazdu? Pierwsze na co trzeba zwrócić uwagę to marka i model samochodu. Czy jest to samochód osobowy, zabytkowy, a może dostawczy? Za marki premium oraz modele popularne i niezawodne otrzymasz lepszą cenę. Samochody, które cieszą się dobrą opinią wśród kierowców, wolniej tracą na wartości. W skupach aut można oddać także marki samochodów dostawczych, takie jak Mercedes Sprinter, czy Peugeot Boxer.

Marka i model – co jeszcze wpływa na wycenę auta?

Przede wszystkim – stan techniczny. W skupie aut zostawisz samochód używany, niezależnie od tego, czy jest on sprawny, powypadkowy czy nadający się wyłącznie do złomowania. Zasada ta dotyczy samochodów dostawczych, jak i osobowych. Skupem aut zajmujemy się prawie 20 lat, znamy branżę motoryzacyjną i potrafimy dokładnie oszacować, np. jak kosztowna będzie naprawa danego pojazdu. Duży przebieg, uszkodzony silnik, niezadbane wnętrze, poważny wypadek – to wszystko zaniża wartość pojazdu. Mniej pieniędzy możemy się spodziewać także za auta sprowadzane zza granicy lub te z niejasną historią serwisową.

A jakie czynniki sprawiają, że możemy spodziewać się większej gotówki sprzedając używany samochód?

  • Rocznik – najbardziej pożądane przez nas auta zaczynają się od 1995 roku. Im młodszy samochód, tym większa cena.
  • Udokumentowana historia serwisowania. Czy regularnie robiliśmy przeglądy samochodu i na bieżąco dokonywaliśmy wszelkich napraw? Jeśli posiadasz wypełnioną książkę serwisową to na pewno Twój duży plus. Możesz również posiadać dokumentację ze stacji kontroli pojazdów, dotycząca aktualnego stanu Twojego samochodu
  • Stan techniczny, czyli czy auto wymaga poważnej naprawy? Np. wymiany sprzęgła, regeneracji silnika lub skrzyni biegów. Jeżeli samochód nie wymaga dużych inwestycji możesz liczyć na wyższą wycenę. Dlaczego? Wówczas skup aut nie będzie ponosił dodatkowych kosztów związanych z wymiana zużytych części.
  • Stan wizualny. Istnieje spora grupa osób, dla których wygląd samochodu ma duże znaczenie. Skórzana tapicerka lub jednolita powłoka lakiernicza, sprawiają, że samochód można sprzedać drożej.
  • Wyposażenie – jak bogate jest wyposażenie auta i czy wszystkie elementy są sprawne? Warto zwrócić uwagę na: poduszki powietrzne, systemy bezpieczeństwa i wspomagające jazdę, czujniki parkowania, aluminiowe felgi, klimatyzację, nawigację, ogrzewanie foteli i kierownicy, elektrycznie sterowane szyby, lusterka, fotele.
  • Historia auta: czy było ono używane jako taksówka albo samochód nauki jazdy? Czy miało wielu właścicieli? A może to samochód poleasingowy, który był wykorzystywany w firmie? To ważne czynniki, które pomogą nam ustalić, jaki jest poziom eksploatacji pojazdu. Jeśli jesteś pierwszym właścicielem to masz duże szanse na sprzedanie samochodu drożej.
  • Przebieg samochodu. Od razu zaznaczamy, że nie warto cofać przebiegu pojazdu. Jest to po pierwsze niezgodne z prawem, a po drugie łatwo jest odkryć oszustwo. Dlaczego ludzie chcą zaniżać przebieg? Odpowiedź jest prosta: samochody z małym przebiegiem cieszą się dużym uznaniem i łatwiej jest je sprzedać za wyższą cenę.
  • Powypadkowość i ślady kolizji na karoserii. Małe wgniecenie, urwane listwy, rysy na zderzaku, pęknięta przednia szyba. Każda stłuczka obniża wartość samochodu.

Czasami wartość naszego samochodu potrafi nas zaskoczyć. Dlatego im więcej szczegółów pozyskamy podczas wyceny i oględzin auta, tym dokładniejszą wycenę jesteśmy w stanie podać. Jak widzisz, cena, jaką uzyskasz za swój samochód, to bardzo złożona sprawa. Dlatego niezbędna jest analiza stanu pojazdu na miejscu.

Sprzedaż aut w skupie – dlaczego warto?

Jeśli wziąć pod uwagę czas potrzebny na samodzielną sprzedaż samochodu – wizyty u mechanika, czyszczenie tapicerki, polerowanie lakieru, stresujące spotkania z klientami to oddanie auta do skupu jest oszczędnością wielu godzin i zmartwień. Zwłaszcza, jeśli zależy Ci na szybkim zastrzyku gotówki. Jeśli proces wyceny przebiegnie sprawnie to pieniądze otrzymasz od ręki. Czasami do sprzedaży samochodu jesteśmy zmuszeni przez sytuacje losowe, np. brak funduszy na odnowienie kosztownego OC/AC lub naprawę auta po kolizji. Pracownicy www.odkupieauto.pl za darmo dojadą do Ciebie na terenie całej Polski, wycenią pojazd nie zaniżając jego wartości oraz zajmą się niezbędnymi formalnościami. Nasz skup bierze odpowiedzialność za całą transakcję, a Ty nie musisz się niczym martwić! Skup aut w Łodzi i Częstochowie to ogromna przewaga nad oddaniem używanego pojazdu do komisu lub próbami sprzedania go na własną rękę, zwłaszcza, jeśli nie znamy jego realnej ceny.

NAPISZ DO NAS